Live Score

Last update time : 11:10
WC Qualification Europe
16:00 Azerbaijan - Germany
16:00 San Marino - Czech Republic
18:45 Northern Ireland - Norway
Asian Cup Qualification
45 Live... Chinese Taipei 1 - 2 Turkmenistan
A-League
FT Wellington Phoenix 5 - 0 Newcastle Jets
FT Perth Glory 0 - 3 Sydney
Baiano 1
19:00 Flamengo BA - Bahia
19:00 Juazeirense - Galícia
19:00 Jacuipense - Bahia de Feira
21:30 Jacobina - Vitória
Carioca 1
FT Volta Redonda 2 - 1 Nova Iguaçu
18:30 Resende - Boavista
19:00 Bangu - Botafogo
21:30 Flamengo - Vasco da Gama
22:00 Fluminense - Macaé
Goiano 1
19:00 Vila Nova - Goiás
19:00 Goianésia - Aparecidense
20:00 Itumbiara - Iporá
Pernambucano 1
19:00 Sport Recife - Santa Cruz
19:00 Central - Salgueiro
Cearense 1
FT Ferroviário 1 - 1 Horizonte
19:00 Horizonte - Ferroviário
Gaúcho 1
FT Grêmio 4 - 0 Juventude
19:00 EC São José - Internacional
19:00 Caxias - Passo Fundo
19:00 Cruzeiro RS - Ypiranga Erechim
21:30 Veranópolis - São Paulo RS
22:30 Brasil de Pelotas - Novo Hamburgo
Paulista A2
FT Velo Clube 1 - 0 Sertãozinho
FT Batatais 3 - 1 Capivariano
13:00 Barretos - Rio Claro
18:00 Água Santa - Guarani
19:00 Portuguesa - União Barbarense
22:00 XV de Piracicaba - Juventus
Potiguar
FT Santa Cruz de Natal RN 0 - 3 ABC
20:00 América RN - Globo
20:00 Potiguar Mossoró - Alecrim
20:00 ASSU - Baraúnas
Paranaense 1
19:00 Toledo - Paraná
19:00 J. Malucelli - Londrina
19:00 Cascavel - Prudentópolis
22:30 Foz do Iguaçu - PSTC
22:30 Coritiba - Rio Branco PR
Paulista A1
FT Novorizontino 0 - 0 Mirassol
FT Ferroviária 3 - 1 Ituano
19:00 São Paulo - Corinthians
21:30 São Bento - Ponte Preta
22:00 RB Brasil - Botafogo SP
Sergipano
18:30 Frei Paulistano - Boca Júnior
20:00 Itabaiana - Sergipe
Catarinense 1
13:00 Metropolitano - Joinville
19:00 Chapecoense - Avaí
21:30 Criciúma - Internacional SC
22:30 Atlético Tubarão - Brusque
Mineiro 1
FT América Mineiro 3 - 0 Tricordiano
FT Caldense 1 - 3 Democrata GV
19:00 Villa Nova - Tupi
19:00 Atlético Mineiro - URT
Alagoano
19:00 CEO - Santa Rita
19:00 Murici - Miguelense
19:00 Sete de Setembro - CSE
19:00 Coruripe - ASA
19:00 CRB - CSA
Premier League
10 Live... Olimpik Donetsk 0 - 0 Karpaty
Segunda Liga
14:00 Varzim - Académica
15:00 Academico Viseu - Santa Clara
15:00 União Madeira - Vizela
First Division B
12:30 Cercle Brugge - Lommel United
Premier League
14:00 Rhyl - Newtown
Paulista A3
FT Marília 1 - 0 São Carlos
13:00 Comercial - São José
13:00 Flamengo SP - Independente SP
13:00 Noroeste - Taboão da Serra
13:00 Olímpia - Catanduvense
Maranhense
FT Imperatriz 3 - 1 Maranhão
Primera B
FT La Serena 0 - 1 Unión La Calera
19:30 Ñublense - San Marcos
20:00 Cobreloa - Unión San Felipe
20:30 Magallanes - Curicó Unido
Ascenso MX
FT Mineros de Zacatecas 2 - 0 Tampico Madero
FT Alebrijes de Oaxaca 3 - 1 Loros Universidad
FT Zacatepec Siglo XXI 0 - 0 Juárez
FT Celaya 0 - 1 Lobos BUAP
FT Dorados 1 - 1 Universidad Guadalajara
Cup
45 Live... Opava 0 - 1 Zbrojovka Brno
FNL
FT SKA Khabarovsk 1 - 0 Tyumen
FT Luch Vladivostok 0 - 0 Zenit II
52 Live... Sibir 0 - 0 Sokol Saratov
13:00 Tosno - Dinamo Moskva
13:00 Khimki - Shinnik
13:00 Kuban' Krasnodar - Neftekhimik
14:00 Spartak Nal'chik - Volgar Astrakhan
14:00 Mordovia Saransk - Fakel
League One
11:30 Scunthorpe United - Bradford City
League Two
13:45 Doncaster Rovers - Plymouth Argyle
LFPB
19:00 Real Potosí - Nacional Potosí
Primera División
FT Alajuelense 0 - 1 Belén Siglo XXI
FT Pérez Zeledón 2 - 1 Carmelita
19:30 Santos de Guápiles - Deportivo Saprissa
20:30 Limón - San Carlos
22:00 Municipal Liberia - Cartaginés
23:00 Herediano - UCR
Regionalliga
12:00 Weiche Flensburg - Eintracht Braunschw. II
13:00 Schwarz-Weiß Rehden - Lupo-Martini
13:00 Drochtersen / Assel - Eintracht Norderstedt
13:00 Borussia Hildesheim - Hannover 96 II
Primera Division
FT Águila 1 - 1 Isidro Metapán
FT Dragón 2 - 0 UES
21:00 Municipal Limeño - Sonsonate
21:30 FAS - Pasaquina
Liga Nacional
FT Xelajú 2 - 1 Marquense
FT Malacateco 2 - 0 Mictlán
17:00 Suchitepéquez - Carchá
21:00 Municipal - Antigua GFC
21:00 Cobán Imperial - Guastatoya
22:00 Deportivo Petapa - Comunicaciones
1. Lig
52 Live... Ümranıyespor 0 - 0 Balıkesirspor
1st Division
11:45 FC Helsingør - Fredericia
11:45 Hobro - Fremad Amager
11:45 Skive - Næstved
Primera División
FT San Lorenzo 3 - 0 Quilmes
FT Gimnasia La Plata 1 - 0 Sarmiento
FT Racing Club 2 - 1 Godoy Cruz
FT Atlético Rafaela 2 - 2 Estudiantes
19:00 Colón - Lanús
19:30 San Martín San Juan - Boca Juniors
21:30 River Plate - Belgrano
21:30 Temperley - Atlético Tucumán
23:40 Aldosivi - Arsenal
Persha Liga
12:00 Sumy - Obolon'-Brovar
Serie B
37 Live... Hellas Verona 1 - 0 Pisa
13:00 Salernitana - Ascoli
13:00 Ternana - Avellino
13:00 Vicenza - Brescia
13:00 Virtus Entella - Cesena
13:00 SPAL - Frosinone
13:00 Carpi - Perugia
13:00 Latina - Pro Vercelli
18:30 Bari 1908 - Novara
Prim B Metro
15:00 Talleres Remedios - Acassuso
19:00 Deportivo Español - Estudiantes Caseros
19:00 UAI Urquiza - Deportivo Riestra
Lega Pro
16:30 Como - Piacenza
Paraibano
19:00 Botafogo PB - Serrano PB
19:00 Auto Esporte - Sousa
19:00 Campinense - Internacional PB
19:00 Treze - Paraíba
20:00 Atlético Cajazeirense - CSP
Prim B Nacional
Postponed Douglas Haig - Crucero del Norte
Postponed Villa Dálmine - San Martín Tucumán
Postponed Atlético Paraná - Chacarita Juniors
Postponed Brown de Adrogué - Instituto
Postponed Guillermo Brown - Argentinos Juniors
Postponed All Boys - Nueva Chicago
Postponed Ferro Carril Oeste - Gimnasia Jujuy
Postponed Almagro - Los Andes
Postponed Central Córdoba SdE - Juventud Unida G.
Postponed Boca Unidos - Flandria
Postponed Independiente Rivadavia - Deportivo Santamarina
FT Instituto 2 - 3 Chacarita Juniors
FT Deportivo Santamarina 3 - 1 Brown de Adrogué
20:00 Boca Unidos - All Boys
20:00 Gimnasia Jujuy - Estudiantes de San Luis
21:30 Central Córdoba SdE - Ferro Carril Oeste
22:30 Juventud Unida G. - Villa Dálmine
Segunda División
55 Live... Getafe 1 - 0 Lugo
14:00 Cádiz - Tenerife
16:00 Reus Deportiu - UCAM Murcia
16:00 Mirandés - Huesca
16:00 Sevilla II - Córdoba
18:30 Elche - Real Zaragoza
Tweede Divisie
12:30 UNA - VVSB
Torneo Federal A
19:00 Deportivo Madryn - Gimnasia Mendoza
21:00 Sportivo Las Parejas - Villa Mitre
22:00 Agropecuario - Unión Sunchales
Piauiense
20:00 Altos - Parnahyba
Premier League
Postponed Petrojet - Al Ittihad
Postponed Tanta - ENPPI
Postponed Al Mokawloon - Al Nasr Taa'den
Postponed El Daklyeh - El Entag El Harby
Postponed Ismaily - El Sharqiya
Postponed Wadi Degla - El Geish
Football League
12:00 Apollon Smirnis - Aiginiakos
12:00 Panserraikos - Agrotikos Asteras
12:00 Kissamikos - Anagennisi Karditsas
12:00 Acharnaikos - Panegialios
12:00 Kalloni - Sparta
12:00 OFI - Kallithea
Cancelled Panelefsiniakos - Panthrakikos
12:00 Trikala - Aris
Ligue 1
13:30 Marsa - Tataouine
Friendlies
12:00 Kenya - Congo DR
USL
FT LA Galaxy II 2 - 0 Whitecaps II
FT Pittsburgh Riverhounds 3 - 3 New York RB II
FT Richmond Kickers 1 - 0 City Islanders
FT Charleston Battery 2 - 1 Cincinnati
FT Tampa Bay Rowdies 1 - 0 Orlando City II
FT Tulsa Roughnecks 4 - 1 Colorado Springs
FT Swope Park Rangers 3 - 1 OKC Energy
FT Reno 1868 0 - 2 Orange County
FT Phoenix Rising 0 - 1 Toronto II
FT Portland Timbers II 1 - 2 Real Monarchs
21:00 Seattle Sounders II - Sacramento Republic
23:00 Rio Grande Valley - San Antonio
K League Challenge
FT Suwon 0 - 2 Asan Mugunghwa
FT Seoul E-Land 1 - 0 Ansan Greeners
FT Gyeongnam 2 - 1 Daejeon Citizen
NASL
FT North Carolina 1 - 1 Miami
FT Puerto Rico 0 - 0 NY Cosmos
FT San Francisco Deltas 1 - 1 Indy Eleven
J2 League
FT Zweigen Kanazawa 2 - 2 Machida Zelvia
FT Renofa Yamaguchi 1 - 0 Kamatamare Sanuki
FT Roasso Kumamoto 0 - 1 Oita Trinita
FT Montedio Yamagata 0 - 0 Avispa Fukuoka
FT ThespaKusatsu Gunma 1 - 2 Fagiano Okayama
FT Matsumoto Yamaga 1 - 2 Nagoya Grampus
MLS
FT Columbus Crew 3 - 2 Portland Timbers
Primera B
FT Deportivo Pereira 2 - 1 Valledupar
FT Real Santander 2 - 0 Bogotá
21:00 Barranquilla - Unión Magdalena
21:00 Atlético - Universitario Popayán
21:15 Cúcuta Deportivo - Orsomarso
21:30 Llaneros - Real Cartagena
Primera División
Postponed Carabobo - Mineros de Guayana
Postponed Zulia - Caracas
20:00 Atlético Venezuela - Trujillanos
20:00 Monagas - Deportivo Anzoátegui
22:30 Zamora - JBL Zulia
Primera A
16:30 Clan Juvenil - River Ecuador
17:00 Macará - Independiente del Valle
20:00 Fuerza Amarilla - LDU Quito
20:30 Barcelona - Universidad Católica
Primera División
19:30 Danubio - Cerro
19:30 Juventud - Plaza Colonia
19:30 Sud América - River Plate
19:30 Nacional - Liverpool
Copa Argentina
19:00 Unión Aconquija - Club Atlético Mitre
02:00 Club Atlético Mitre - Unión Aconquija
Division Profesional
FT Nacional Asunción 2 - 4 Olimpia
FT Libertad 3 - 0 General Díaz
23:10 Deportivo Capiatá - Guaraní
Primera A
FT Santa Fe 2 - 1 Millonarios
FT Junior 1 - 2 Jaguares de Córdoba
22:00 Deportivo Cali - Deportivo Pasto
00:00 Once Caldas - Rionegro Águilas
iddaa